Haberler

Gaziantepli Ayakkabı Üreticileri Palamut Group Ürünlerini Tercih Ediyor!

RECEP PALAMUT: “GAZİANTEP’İN YAPTIĞI AYAKKABI ÜRETİMİ ÜLKEMİZ İÇİN UMUT IŞIĞI”

 

Gaziantep’te Yıllık üretim kapasitesi 300 milyon çift terlik ve ayakkabı üretimi yapılmaktadır. İmalatçılar %70 makine ve %30 insan gücü katkısı ile çalışmaktadır.

Türkiye’de ayakkabı sektörünün kalbinin attığı en önemli üretim merkezlerinden birisidir Gaziantep.

 

Kendi el emeği ile imal ettiği işçiliğini bir nakış gibi işleyerek ürettiği ürünlerini satan ustaların bırakmış olduğu emanetler ile doludur bölge. El işçiliği ürünler değerlendirilerek, teknolojinin getirdiği yenilikler kullanılarak, müşteriye hizmet ve kalitenin ön planda tutulduğu üretimlerle; Türkiye’nin en modern ve örnek teşkil eden sanayii sitelerinden birisidir Gaziantep Ayakkabıcılar Küçük Sanayii Sitesi.

 

Gaziantep’te Yıllık üretim kapasitesi 300 milyon çift terlik ve ayakkabı üretimi yapılmaktadır. İmalatçılar %70 makine ve %30 insan gücü katkısı ile çalışmaktadır. Türkiye’de Ayakkabı sektöründe Gaziantep İstanbul’dan sonra en çok ihracat yapan şehirdir.

 

“Ayakkabı sektörü potansiyelini katma değere dönüştürmeli’’

 

Palamut Group Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut açıklamasında ‘ayakkabıcılığın ülkemizde önemli bir sektör olduğunu ifade ederek, ekonomiye büyük bir fayda, binlerce kişiye ekmek kapısı sağladığını belirtti.’ Palamut; ‘Gaziantep’in yaptığı ayakkabı üretimi ülkemiz için umut ışığı’’ dedi.

 

Ayakkabı sektörünün geleceğinin kaliteli malzeme ile ayakkabı üretiminden geçtiğini belirten Palamut, ‘Ayakkabı sektöründe büyük potansiyel var. Palamut Group olarak altmış yılı aşan köklü bir ticari deneyime sahibiz. Uzun yıllara yayılan bu tecrübemizle, müşterilerimize ayakkabı sektöründen tekstil giyim sektörüne, saraciyeden otomotiv yan sanayilerine kadar birçok sektördeki uzmanı olduğu konularda hızlı, doğru ve verimli çözümler üretmekteyiz. Kendi alanlarının en iyisi olan markalarla, uluslararası standartlarda ürün ve hizmetleri sunarak kazandığımız müşterilerimizin memnuniyeti ile başarıya ulaşmayı hedefliyoruz. Palamut Group olarak, nihai kullanıcılara satılan Türk Markalarının kalitesine ciddi katkıda bulunarak, Türkiye’ye karşı olan sorumluluğumuzu yerine getirmekteyiz ‘dedi.

PALAMUT GROUP GENEL MERKEZ

İkitelli O.S.B Mh. Dersankoop – Dericiler Sanayi Sitesi A Blok No: 64 Trios, 34306 Başakşehir/İstanbul

BİZE ULAŞIN