Sürdürülebilirlik

Dünyanın Sesini Dinliyoruz...

‘’30 yıllık büyüme sürecimizde Palamut Ayakkabı Malzemeleri olarak en temel değerlerimizden biri faaliyette bulunduğumuz topraklara ve insanlara değer katmak oldu. Çalışmalarımızı çevresel ve sosyal etkileri dikkate alarak yönetiyor, değerlerimizi ve stratejilerimizi dünyamız ve insanımız için yaşanılabilir bir gelecek hayaliyle belirliyoruz. ‘’

Uzun yıllardır ‘’Eğitim İçin Her Şey’’ diyerek nitelikli eğitime katkıda bulunma, yoksulluk ve açlıkla mücadele, su sorunu, sorumlu üretim ve tüketim, ormanların ve çevrenin korunması gibi pek çok alanda değer katacak kurumsal sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyoruz.

Tüm iş süreçlerimizi kolaylaştıran ve geleceğimizi şekillendiren dijital dönüşüm projeleri geliştiriyor, yenilikçi bir bakış açısı ile tüm markalarımızda ar-ge ve inovasyona odaklanıyor, kurum içi girişimciliği kendi geliştirdiğimiz yazılımlarımız ile destekliyoruz.

Kids for Nature and Ecology
Saving our Earth

Palamut Ayakkabı Malz. olarak tüm grup şirketlerimiz ve paydaşlarımız ile birlikte yarınlara değer katacağına inandığımız önemli çalışmalar yürütüyoruz. Öncelikli sürdürülebilir konularımızdan olan ‘’Eğitim İçin Her Şey’’ projemiz ile eğitim eşitsizliğinin önüne geçmeyi amaçlıyoruz. GAP bölgesinin üzücü sorunlarından biri olan su bulma sorununa çözüm üretiyoruz. Susuz okul kalmasın diyor ve okul bahçelerine açtığımız su kuyuları ile çocuklarımızın temiz su kaynağına erişmelerine katkıda bulunuyoruz. Yine bölge de bulunan çatısı olmayan, camı, zemini olmayan, girip eğitim alacakları yerleri olmayan gençlerimizin eğitim alanlarını onarıyor, onları sıcak bir sınıf ile buluşturarak verimli eğitime destek oluyoruz. Okula gittiklerinde çocuklarımız üşümesin istiyoruz. Mont, bot, ayakkabı gibi kıyafet desteğinde bulunuyoruz. Açlıkla yoksullukla başa çıkmaya çalışan gençlerimize, ailelerimize el uzatıyor düzenli olarak aylık gıda desteğinde bulunuyor, ekmeğimizi bölüşüyoruz. Yoksullukla, açlıkla, temiz su bulma sorunu ile yüzleşip, çözümler üretiyor eşit şartlarda eğitimin önünü açmak için var gücümüzle çalışıyoruz.  

Bu yıl holding olarak sürdürülebilir önceliklerimiz arasında ormanların korunması, daha temiz bir çevre, ekolojik yaşama katkı, daha iyi bir toplum, sorumlu üretim ve tüketim anlayışımız da yer almaktadır. Ürünlerimizin doğa dostu olmasına, geri dönüştürülebilir olmasına önem veriyoruz. Üretim ve tüketim alışkanlıklarımıza dikkat ediyor, insan sağlığına ve çevreye duyarlı çözüm ve hizmetler üretiyoruz.

Çevresel etkileri azaltmak, toplumsal alanlarda katkı sağlayan projeler geliştirmek, yenilikçi ve değer üreten ürün ve hizmetler sunmak en önemli değerlerimiz olmaya devam edecek. Hayata geçirdiğimiz projeler neticesinde dokunduğumuz hayatların verdiği güçle, yaşanılabilir bir dünya bırakma çalışmalarına var gücümüzle devam edeceğiz.

PALAMUT GROUP GENEL MERKEZ

İkitelli O.S.B Mh. Dersankoop – Dericiler Sanayi Sitesi A Blok No: 64 Trios, 34306 Başakşehir/İstanbul

BİZE ULAŞIN