Hayatın Her Alanında

Bir Adım Öndeyiz

Palamut Holding olarak bizler hayatın her alanında başarılı olmaya çalışıyor ve başarılı olanları desteklemenin önemini savunuyoruz.

Sponsorluk faaliyetlerimiz ve takımlarımız ile birlikte her yıl yeni başarılara imza atmaktan onur duyuyoruz.

Palamut Holding Ana Sponsorluğunda Oluşturulan Palamut & Cpm Sailing Yelken Takımı 26 Farklı Yarışta Başarılara İmza Attı.

Palamut & CPM Sailing takımını kurmadan önce bireysel olarak yarışlara katıldığını belirten Palamut Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut; “Bu yarışları hem daha profesyonel hem de bir sosyal aktivite olarak çalışanlarımızı da içine alacak şekilde nasıl yaparız diye düşündüğümüzde yarışlara bir yarış teknesi ile katılmaya karar verdik ve çalışanlarımızın da bu takıma destek verecekleri, yarışlara katılmak istedikleri yönünde ciddi şekilde geri dönüşler aldık. Şirket çalışanlarımızın olduğu bir takım kurmak fikri bizim motivasyonumuzu artırdı” dedi.

"Yelkende Hayat,

İş Yaşamının İzdüşümüdür."

‘’Yelkenli bir tekne şirket yönetmeye benzer. Bir ekip çalışması söz konusudur. Takımda bir lider vardır ve herkes o liderin yönlendirmelerine kulak verir. Ekibin her biri ayrı ayrı önemli pozisyondadır. Genel müdür liderdir ve yönetici elemanları şirketin halkalarıdır. Denizde nasıl fırtına çıkabiliyorsa, şirketler de çeşitli krizler ile karşılaşılabilir. Bu durumda liderin hızlı karar alabilmesi, elemanların motivasyonu yüksek tutabilmesi, stres yönetiminin iyi idare edebilmesi gerekir. Yelken sporunda yapılması gereken hamleye göre lider değişkenlik gösterebilir ve Genel Müdür takımdaki farklı görevleri yapıp emir alabilir. Bu da şirketteki verimi arttırır, çalışanların empati duygularını geliştirir.’’

Recep Palamut

Ralli

21 Kasım 1989 doğumlu olan Simin Bıçakcıoğlu, Koç Üniversitesi İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden başarı ile mezun oldu. Bugüne kadar okçuluk, binicilik ve voleybol gibi birçok spor dalı ile ilgilenen Bıçakcıoğlu, otomobil sporları kariyerine 18 yaşında Safari Motorsports’tan aldığı eğitim ile başladı ve 2008-2009 sezonlarında pist yarışlarına katıldı. 2010 sezonunda rallikros ve tırmanma yarışlarına katılarak tecrübesini arttıran Simin Bıçakcıoğlu, 2011 sezonunda Neo Motorspor adına Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yarıştı. 2012 sezonunda Pegasus Racing adına Afşin Baydar co-pilotluğunda Fiat Punto S1600 ile yarışan başarılı pilot, Türkiye Ralli Kadın Pilotlar ve Sınıf 5 birinciliklerini ilan etti…

Türkiye’deki eğitim programları haricinde İtalya’da Vittorio Caneva Rally School, Norveç’te John Haugland Winter Rally School’a giden Bıçakcıoğlu, 2012, 2013, 2014 ve 2015 sezonlarında da Neo Motorspor adına yarışarak 4 kez üst üste Kadın Pilotlar Birinciliği’ni elde etti.

Sponsoru olduğumuz süre boyunca bize zaferler kazandıran pilotumuz Simin Bıçakçıoğlu’na teşekkür ederiz.

NZL_0295-min
722X0535-min
BTA_8789-min
PALAMUT GROUP GENEL MERKEZ

İkitelli O.S.B Mh. Dersankoop – Dericiler Sanayi Sitesi A Blok No: 64 Trios, 34306 Başakşehir/İstanbul

BİZE ULAŞIN